top
Pomoc Napisz do nas Infolinia 570 833 748  /  Status zamówienia

Apatyt

Apatyt to minerał z gromady fosforanów, należący do kamieni szlachetnych. Składa się z fosforanów wapnia, fluoru, chloru lub grup wodorotlenowych. Jest minerałem bezbarwnym, ale ze względu na śladowe domieszki różnych pierwiastków może przybierać różne odcienie, głównie... [Pokaż więcej]

Apatyt to minerał z gromady fosforanów, należący do kamieni szlachetnych. Składa się z fosforanów wapnia, fluoru, chloru lub grup wodorotlenowych. Jest minerałem bezbarwnym, ale ze względu na śladowe domieszki różnych pierwiastków może przybierać różne odcienie, głównie niebieskozielony, ale także żółty, fioletowy i brunatny. Apatyt występuje w formie amorficznych kryształów oraz drobnoziarnistych skupisk z wrostkami innych minerałów, które migoczą i tworzą efekt kociego oka.


Osoby wierzące w moc kamieni uważają, że apatyt to kamień manifestacji. Sprzyja realizacji swoich celów, rozwojowi wyobraźni, kreatywności i umiejętności uczenia się. Apatyt może pomagać rozwijać zaufanie i pewność siebie w sytuacjach społecznych oraz rozszerzać świadomość na inne obszary poznawcze. Biżuteria z apatytem cieszy się dużą popularnością ze względu na nieco tajemniczy i niezwykle elegancki wygląd.


Jak rozpoznać prawdziwy apatyt?


Jednym z najczęściej stosowanych sposobów rozpoznania prawdziwego apatytu jest próba zarysowania go nożem. Prawdziwy kamień ciężko zarysować ostrzem noża ze względu na jego wysoki poziom twardości, podczas gdy jego syntetyczny odpowiednik można zarysować bez trudu. Poza tym kamień naturalny ma jasny, niejednolity kolor oraz powstałe w procesie kształtowania szczeliny, których nie znajdziemy w podróbkach.


Biżuteria z apatytem w By Dziubeka


Linia biżuterii z apatytem od By Dziubeka to jedna z najpiękniejszych propozycji w naszym sklepie internetowym. Wyjątkowe naszyjniki z delikatnymi zawieszkami w kształcie księżyca, żółwia, palmy czy kryształkami to idealny wybór na co dzień. Możesz do nich dobrać bransoletkę w tym samym stylu. A dla miłośniczek oryginalnej biżuterii polecamy pierścionki z apatytów w różnych odcieniach. Efektowne i rzucające się w oczy – idealne dla odważnej i pewnej siebie kobiety. Zestaw biżuterii z apatytem to także świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Zachęcamy do zapoznania się z wyjątkową ofertą biżuterii z apatytem dostępnej w naszym sklepie.

[Pokaż mniej]
Cena
    od do
Kategoria
Produkty w promocji
Flaga
Kolekcja
Twój wybór: Usuń wszystko

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco
z promocjami i nowościami.
Otrzymaj 10% rabatu na swoje pierwsze zakupy.