top
Pomoc Napisz do nas Infolinia 570 833 748  /  Status zamówienia

Chryzokola

Chryzokola to kamień z rodziny węglanów. Charakteryzuje się głębokim niebieskozielonym, błękitno-zielonym lub zielonym kolorem oraz skupieniem skrytokrystalicznym nerkowym, kulistym, groniastym, także z naskorupieniami. Choć jest to dość pospolity i szeroko rozpowszechniony minerał, jego wyjątkowy wygląd sprawia, że... [Pokaż więcej]

Chryzokola to kamień z rodziny węglanów. Charakteryzuje się głębokim niebieskozielonym, błękitno-zielonym lub zielonym kolorem oraz skupieniem skrytokrystalicznym nerkowym, kulistym, groniastym, także z naskorupieniami. Choć jest to dość pospolity i szeroko rozpowszechniony minerał, jego wyjątkowy wygląd sprawia, że wykorzystuje się go w produkcji biżuterii. Ze względu na współwystępowanie z innymi minerałami, takimi jak azuryt, turkus czy malachit, trudno o znalezienie chryzokoli w jednorodnej postaci.


To sprawia, że biżuteria z chryzokolą jest zawsze wyjątkowa, gdyż nie ma dwóch takich samych kamieni chryzokola. Dla osób wierzących w moc kamieni chryzokola rozładowuje negatywną energię oraz stanowi źródło mądrości. Może złagodzić strach, poczucie winy i niepokój, przynosi nadzieję. Wspiera życzliwość, zrozumienie i panowanie nad sobą.


Jak rozpoznać prawdziwą chryzokolę?


Prawdziwy kamień chryzokoli charakteryzuje się nieprzezroczystą lub półprzezroczystą strukturą, białozieloną lub bladoniebieskawą rysą oraz szklistym, tłustym, perłowym, woskowym lub matowym połyskiem. Chryzokola nie tworzy kryształów, a ponadto jest krucha, muszlowa w przełamie oraz brak jej łupliwości. Podróbki chryzokoli zwykle mają zbyt intensywne odcienie oraz nienaturalnie błyszczą, gdyż bywają na wierzchu lakierowane.


Biżuteria z chryzokolą w By Dziubeka


W naszej ofercie znajdziesz oryginalną biżuterię z naturalną chryzokolą. Naszyjniki i bransoletki w przepięknych odcieniach charakterystycznych dla tego minerału będą wspaniałą ozdobą. Mogą być noszone jako biżuteria codzienna lub odświętna. Delikatne zdobienia w postaci niewielkich zawieszek dodają biżuterii klasy i charakteru. Nasza biżuteria wykonana jest z najwyższej jakości surowców, dlatego prezentuje się atrakcyjnie pomimo intensywnego użytkowania. Biżuteria z chryzokolą to świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą biżuterii z naturalną chryzokolą i innymi kamieniami.

[Pokaż mniej]
Cena
    od do
Kategoria
Produkty w promocji
Flaga
Kolekcja
Twój wybór: Usuń wszystko

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco
z promocjami i nowościami.
Otrzymaj 10% rabatu na swoje pierwsze zakupy.